Зварювальний напівавтомат: що це, види, принцип роботи, вибір напівавтомата, як вибрати
Агрегат для зварювального процесу в режимі напівавтомата вважається одним з найпопулярніших механізмів, призначених для виконання зчеплення деталей металу деталей між собою. Про те, що таке зварювальний напівавтомат і які його ключові фактори, можна дізнатися нижче. Даний апарат є електромеханічним пристроєм, що виконує зварювальний процес в напівавтоматичному режимі, при якому забезпечується автоматична подача дроту.
Які бувають напівавтомати
Серед даного обладнання можна виділити такі види зварювальних напівавтоматів:
- Агрегати, які скріплюють метал за допомогою порошкового дроту. Особлива конфігурація механізму унеможливлює ризик деформації зварювального дроту в момент його подачі.
- Використання зварювального дроту під флюсом. Рекомендується дізнатися все про зварювання напівавтоматом таким чином, тому що даний вид призначений для роботи з товстим дротом і потребує певної уваги. Дані пристрої вважаються потужними та продуктивними.
- здійснення зварювального процесу з використанням захисного газового середовища.
Виробники сучасних зварювальних апаратів сьогодні можуть уявити також і універсальні моделі такого пристрою як зварювальний напівавтомат. Принцип роботи його забезпечується наявністю додаткових пальників. Використовувати техніку можна для зварювального процесу в режимі ручного або аргонодугового зварювання.
Класифікація апаратів для зварювання в режимі напівавтомат
Перераховані вище відмінності - це не єдине, на що слід звернути увагу при виборі установки. Зварювання напівавтомат принцип роботи має відмінності за типом живлення.
● Однофазні напівавтомати. Підходять для побутового використання, але можуть експлуатуватися на малих підприємствах. Підключаються до стандартної мережі, що має напругу 220 Вольт, і зазвичай оснащені захисною системою, яка робить пристрій стійким до стрибків напруги. Принцип роботи напівавтомата, як і якість зварювального шва, залежить від того, чи потужність пристрою відповідає характеристикам мережі. В іншому випадку можливе просідання напруги.
● Трифазні агрегати. Працює від напруги в мережі 380 Вольт та підходять тільки для промислового застосування. Стабільність та надійність – це основний принцип роботи зварювального напівавтомата. Однак не кожне промислове підприємство має трифазну мережу, тому популярність такого обладнання дещо нижча.
Розмежування зварювальних напівавтоматів по галузі застосування
Щоб зорієнтуватися як працює зварювальний напівавтомат у тих чи інших умовах, варто звернути увагу на те, що за характером сфери застосування установки можна розділити на 3 типи.
- Побутові напівавтомати. Таке обладнання розраховане на тривалий цикл роботи та має слабку потужність.
- Напівпрофесійний напівавтомат. За рівнем потужності та продуктивності не набагато відрізняється від попередньої позиції.
- Професійний напівавтомат зварювальний. Відрізняється продуктивністю, надійністю та дозволяє працювати в інтенсивному режимі.
Професійні зварювальні напівавтомати призначені для використання на великих промислових об'єктах, де відбувається тривалий та інтенсивний зварювальний цикл. Вони витривалі та довговічні. Ще одна особливість такого пристрою, як професійний зварювальний напівавтомат в тому, що він дозволяє працювати з різними видами сталі і зварювати товсті металеві деталі - до 5 сантиметрів.